Weelderige tafelservice.Fijn porselein uit LimogesManufacture ChastagnerFrise vert imperial & or finStyle Napoléonca. 1950/609 stukkenOmschrijving:Elegantie, pracht en erfgoed van de grote Franse porseleinfamilie.Dit prachtige servies van Limoges porselein – Manufacture Chastagner illustreert het absolute raffinement van de kunst van de tafel in de eerste helft van de 20e eeuw.Elke kamer is versierd met een groene fries in keizerlijke stijl, versierd met goudvergulingen in fijn goud, met de hand aangebracht met een uitzonderlijk vakmanschap. Het motief roept onmiskenbaar de ceremoniële decoratie van de grote keizerlijke tafels op, in de geest van die onder Napoleon werden gedekt: onderscheid, symmetrie en aristocratische pracht.Inhoud van de service (9 stuks)7 diepe borden – Ø23 cm1 plat rond semi creux - Ø29cm - H4cm1 ravier - 23cmHandtekening & oorsprongAlle stukken dragen het merk « C gekroond – Limoges Frankrijk », gebruikt door de Manufacture Chastagner, een van de historische huizen van Limoges.Actief in het midden van de twintigste eeuw, worden de Chastagner-porseleinen voorwerpen gezocht vanwege:de kwaliteit van hun uiterst fijne deegDecors met de hand uitgevoerdRijke en sobere vergoldingen, kenmerkend voor prestigieus porselein.Algemene staatZeer goede staat van behoud voor een oud servies — onberispelijke glans, prachtige vergoldingen.Totaalgewicht3600 g