Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
Prachtige handgebouwde jazzgitaar/archtop door vioolbouwer en gitaar-pioneer Albert Veneman uit Nederland Deze gitaar is wellicht gebouwd omstreeks 1938 (vooroorlogs). Uiteraard met wat ouderdomssporen, maar ondanks de ouderdom van ruim 80jr in zeer goede en ongekend mooie staat. Goed bespeelbaar, slanke hals, voor een gitaar van deze leftijd is de actie actie zeer redelijkVerkeert volledig in originele vintage staat. Prachtige volle diepe klank.Extreem zeldzame gitaar. Ter vergelijking met een ander bekend nederlands vintage gitaarmerk EGMOND. De gitaarbouwer Venenman had een produktieve periode (1`938/1951) en de totale gitaarproduktie (ongeveer 6000stuks) was minder dan bijvoorbeeld Egmond gitaarbouw 60er jaren(Best nederland) per maand realiseerde. Dat genoeg over de zeldzaamheid. Bovendien is dit pre -AMKA model met Cateye-achtige klankgaten nog eens extra zeldzaam .Op alle andere AMKA's zaten standaard normale F-vormige klankgaten . kortom: Een collectors-item voor liefhebbers en/of verzamelaars die besef hebben van de zeldzaamheid en beauty van deze gitaar nieuwe set gypsy snaren Galli,Frets gepolijst dus in prima staat. Albert Veneman,geboren in Enschede 1923, kwam via omzwervingen langs Haarlem en Amsterdam uiteindelijk met gezin in Den Haag terecht. Via het atelier in de Prinsestraat in Den Haag bouwde Veneman (van oorsprong vioolbouwer) in de periode1938/ begin 50er jaren handgebouwde archtops. Merknaam Amka was... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels