Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
Een zeldzaam en indrukwekkend zwart houten beeld van Fudō myō-ō. De koning van mystieke kennis staat in een lichte tribhanga-houding, in zijn rechterhand tot een vuist gebald houdt hij een zwaard, het symbool van kennis, in zijn linkerhand een draadlus om alle kwade invloeden te binden. Een wikkelrok wordt om de heupen geknoopt en een sjaal valt over het bovenlichaam gedrapeerd. Het grimmig verwrongen gezicht is dat van een boze godheid met grote ogen ingelegd in glas en samengedrukte lippen met uitstekende hoektanden, het haar is in knopen gedraaid en gevormd tot een kleine vlecht aan de linkerkant, die de stroom van mededogen in de wereld van het leven laat zien wezens. Op een sokkel van gelaagde, rechthoekige elementen, verguld over zwarte lak, omgeven door rotsen, daarboven een lage sokkel met zwart verguld lakmontuur en metalen beslag (dam.). Achter de figuur een aureool van likkende vlammen geplakt, waarschijnlijk uit een latere periode. Korte inscriptie in de voet: Miyako Daibusshi. Mogelijk de beeldhouwer in Kyoto van dit beeld. De figuur heeft ingelegde glazen ogen. Dit stuk is over het algemeen in goede staat, met ouderdomssporen. Bekijk de foto's voor een indicatie van de staat. Periode: Japan - Edo-periode (1600-1868). Afmeting totaal:... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels