Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
PIERRE D'AVESN VOOR LORRAIN DAUM Een zeldzame Franse art deco lamp in helder mat geperst glas gemaakt rond 1930. De lamp is gemaakt door Lorrain verrerie de belle étoile. Verschillende belangrijke Lorrain-stukken in geperst glas werden gesigneerd d'Avesn. De kleine lamp is 20,5 cm hoog en de zeshoekige kap heeft een diameter van 16 cm. De glazen voet is gesigneerd P.D'AVESN met de gebruikelijke handtekening van d'Avesn in inkt. Dit model is vertegenwoordigd in de oude Lorrain-catalogi. De lamp is in zeer goede staat. Het messing montuur heeft nog zijn originele verchroomde laag die slechts minimale gebruikssporen vertoont die passen bij de leeftijd. Een kleine chip aan de rand van de kap die nauwelijks te zien is met de kap op zijn plaats. De lamp is opnieuw bedraad met een met stof bedekt gedraaid snoer en een Europese E14-fitting. Voor de Verenigde Staten en Japan zal ik de lamp bedraden met een Amerikaanse kandelaarvoet en een Amerikaanse 2-polige stekker. Op Lorrain: In 1926 openden de beroemde glasfabrikanten Daum een nieuwe fabriek in het dorp Croismare bij Luneville. Een jaar later startte het een productie van geperst glaswerk. Het nieuwe bedrijf 'Les Verreries d'Art Lorrain" fuseerde met het bedrijf dat Daum... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels