Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
Een prachtig amulet voor bescherming tegen boze ogen Handgemaakt in Marokko door een kunstenaar - circa 1920 Gemaakt van massief zilver - 800 / 1000- getest met zuur Achteraan gesigneerd De hamsa (Arabisch: خمسة khamsah; Hebreeuws: חַמְסָה, ook romanized khamsa; Berber-talen: ⵜⴰⴼⵓⵙⵜ tafust) is een palmvormig amulet populair in het Midden-Oosten en Noord-Afrika en wordt vaak gebruikt in sieraden en wandkleden. [1] [ 2] De hamsa is een afbeelding van de open rechterhand, een beeld dat in de loop van de geschiedenis in de geschiedenis vaak is gebruikt en gebruikt als een teken van bescherming, en wordt door sommigen, voornamelijk moslims en joden, beschouwd als verdediging tegen het boze oog. De theorie is dat de oorsprong ervan ligt in het oude Egypte of Carthago (het hedendaagse Tunesië) en mogelijk in verband is gebracht met de godin Tanit. [3] Khamsah is een Arabisch woord dat "vijf" betekent, maar ook "de vijf vingers van de hand". [4] [5] [6] De Hamsa is ook afwisselend bekend als de hand van Fatima naar de dochter van de profeet Mohammed, [7] de hand van Maria, de hand van Miriam en de hand van de godin. geschiedenis bewerken Voorbeelden van Khamsa Vroeg gebruik van de hamsa... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels