Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
Judaica - een prachtig paar talit / gebed sjaal - houders / clips Panorama van oude stad in Jeruzalem en de westelijke muur 925/1000 - niet ondertekend - zilver getest met zuur Handgemaakt in Israël door een kunstenaar - circa 1950 tallit (Hebreeuws: ببسسسس [taーlit] talit[1] in Modern Hebreeuws; tālēt in Het Sefarisch Hebreeuws en Ladino; tallis[2] in Ashkenazic Hebreeuws en Jiddisch) (pl. tallitot [taliーtot], talleisim,[3] tallism[4] in Ashkenazic Hebreeuws en Jiddisch; ṭālēth/ṭelāyōth in Tirisch Hebreeuws) is een omzoomd kledingstuk, traditioneel gedragen als een gebedshawl door godsdienstige Joden. De tallit heeft speciale twined en geknoopte franjes bekend als tzitzit bevestigd aan de vier hoeken. Het doek deel staat bekend als de "bedelen" (verlicht. kledingstuk) en is meestal gemaakt van wol of katoen, hoewel zijde soms wordt gebruikt voor een tallit gadol. De term is tot op zekere hoogte dubbelzinnig. Het kan verwijzen naar het "tallit katan" (kleine tallit) item dat over of onder kleding kan worden gedragen en gewoonlijk wordt aangeduid als "tzitzit", of naar de "tallit gadol" (grote tallit) joodse gebedssjaal gedragen over de buitenste kleding tijdens de ochtendgebeden (Shacharit) en gedragen tijdens alle gebeden op Jom Kipoer. [5] De term "tallit" alleen verwijst meestal naar de tallit gadol.... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels