Bekijk kavel bij Onlineveilingmeester.nl

€ 9

Een set van een 19de eeuws theekistje en lepeldoosje vervaardigd gedurende de Victoriaanse-periode omstreeks 1840-1860. Beide zijn opgebouwd uit een lichte (naald-)houtsoort en belijmd met Parelmoer en Been. De binnenzijden zijn bekleed met donkerpaars fluweel, een gevlochten wit koord en randen van Been. Het theekistje heeft een binnen dekseltje belijmd met Parelmoer en een knopje van Been. Aan de binnenzijde bevinden zich nog restanten van het originele tin-/loodfolie. Het messing slotje is origineel, een werkend sleuteltje ontbreekt helaas en het verfijnde zilverkleurige of verzilverde entree is origineel. Beide dragen nog hun originele zilverkleurige of verzilverde scharnieren en rusten op verfijnd gedraaide pootjes van Been. Beide hebben minimale chipjes op de kwetsbare hoeken & randen en kleine restauraties aan het Parelmoer & Been (binnenrand theekist), allemaal niet storend en bevestiging van de leeftijd! Het Parelmoer en Been hebben een zeer fraaie polijsting waardoor de diepte, kleurschakeringen en chique glans van de materialen nog steeds tot hun recht komen! Afmetingen theekistje; Hoogte: 8,5 cm, Breedte: 11,5, Diepte: 8 cm Afmetingen lepeldoosje; Hoogte: 4 cm, Breedte: 15,5 cm, Diepte: 7,5 cm Het object wordt goed verpakt en met verzekering verzonden! in Antiek / Meubels en kunstvoorwerpen

Andere interessante kavels