Antieke Russische zilveren schakelarmband, vervaardigd uit rechthoekige en cilindrische schakels met rijk uitgevoerde polychrome emaildecoratie. De armband is opgebouwd uit massieve zilveren platen, aan de voorzijde voorzien van handmatig aangebracht cloisonné-email in rood, blauw en wit, met geometrische en florale motieven. De achterzijde is glad afgewerkt en voorzien van meerdere Russische zilverkeuren. De armband sluit met een originele doossluiting en veiligheidsketting. Het geheel toont ambachtelijk handwerk van hoge kwaliteit, typerend voor Russische zilver- en emailproductie uit de late tsaristische periode.SpecificatiesDatering:Laat 19e eeuw – begin 20e eeuw (ca. 1880–1917)Kunststroming:Russisch historisme / late tsaristische toegepaste kunstMateriaal:Zilver (84 zolotnik), cloisonné-emailZilvergehalte:Het keurmerk “84” verwijst naar het Russische zolotniksysteem en staat voor 84 zolotnik, wat overeenkomt met een zilvergehalte van 875/1000. Dit systeem werd in het Russische Rijk gebruikt tot 1917 en vervangt de westerse aanduidingen zoals 925. Het betreft dus hoogwaardig massief zilver en geen plating.Techniek:Handmatig vervaardigd zilverwerk met cloisonné-email, waarbij fijne zilveren draadstructuren zijn gevuld met gekleurd glasemail en vervolgens zijn ingebrandGewicht:59 gramAfmetingen:Schakelarmband, meerledig rechthoekig model (exacte lengte niet gespecificeerd)Herkomst:Rusland (Tsaristisch Rusland)Keurmerken:Meervoudig gestempeld met “84”, het officiële Russische zilverkeurmerk vóór 1917; aanvullende meester- en/of werkplaatsstempels aanwezigReferentie:Staat vergelijkbaar armband nu op 1stbids te koop voor ruim 2100 euro