Zilveren kluwenhouder, waarschijnlijk gemaakt in Friesland – meesterteken HS, gekeurd op de haak. De rest van de kluwenhouder is getoetst. Een prachtig voorbeeld van Friese zilversmeedkunst uit de 19de eeuw met gedraaid zilverdraad. De kluwenhouder meet 12 × 15 cm en is typisch bedoeld voor het opbergen van garen of kluwen, een essentieel onderdeel van het traditionele kostuum. Het object combineert functionaliteit met vakmanschap: het zilver is zorgvuldig afgewerkt en toont het verfijnde niveau van de zilversmeden uit deze periode. Historische context: Kluwenhouders waren in Nederland een veelgebruikt huishoudelijk en kledingaccessoire. Ze dienden niet alleen om garen netjes bij de hand te houden, maar waren ook een teken van welvaart en status binnen het Nederlandse culturele kader. Zilver werd vaak gekozen voor de rijkere lagen van de bevolking, waardoor dit stuk zowel praktisch als decoratief was. Zie ook voor het meesterteken: https://prf.hn/click/camref:1101l5d7f/creativeref:1101l154331/destination:https%3A%2F%2Fwww.zilverstudie.nl%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D167%26Itemid%3D119