De Akan-gewichten voor het wegen van goudpoeder - die al vanaf de 13e eeuw werden gebruikt - genaamd abrammouo in enkelvoud en mrammuo in meervoud, worden onderverdeeld in twee categorieën: de geometrische gewichten met symbolische motieven die geassocieerd zijn met spreekwoorden, en de figuratieve gewichten die boodschappen dragen en geïnspireerd zijn door flora, fauna, mensen en hun artefacten.Ze zijn gegoten in brons volgens het verloren-wasproces. Hun kleur varieert afhankelijk van de hoeveelheid brons of koper die in het legering met tin wordt gebruikt. Volgens G. Niangoran-Bouah - Het Akan-universum van het wegen van goud, deel II, blz. 76-78-.Dit gewicht stelt een krokodil voor dat een vis in zijn bek houdt. Nomen odiôka, het was voorbehouden aan machthebbers - koningen of leiders - van de meren- of lagunegebieden.Een exemplaar van dit gewicht is afgebeeld in het hiervoor genoemde werk, Deel II p. 179 (vgl. laatste foto).Hoogte 1 cm X breedte 4,8 cm X lengte 11 cm Gewicht 77 ggebruikssporenVerzending via aangetekende Colissimo.