De Akan-gewichten voor het wegen van goudpoeder - die al vanaf de 13e eeuw werden gebruikt - genaamd abrammouo in enkelvoud en mrammuo in meervoud, worden onderverdeeld in twee categorieën: de geometrische gewichten met symbolische motieven die geassocieerd zijn met spreekwoorden, en de figuratieve gewichten die boodschappen dragen en geïnspireerd zijn door flora, fauna, mensen en hun artefacten.Ze zijn gegoten in brons volgens het verloren-wasproces. Hun kleur varieert afhankelijk van de hoeveelheid brons of koper die in het legering met tin wordt gebruikt. Volgens G. Niangoran-Bouah - Het Akan-universum van het wegen van goud, deel II, blz. 76-78-.Dit gewicht stelt een paardantilope voor - Koba - met lange, gedraaide, gebogen horens. De horens worden beschouwd als het symbool van het denken. Volgens Bernard Holas, 'Weeggewicht voor goud in Ivoorkust', is de boodschap: 'Ach! Als ik maar had geweten wat er achter mijn rug gebeurde.'Hoogte 4 cm x breedte 1,8 cm x lengte 8,8 cm Gewicht 77 ggebruikssporenVerzending via aangetekende Colissimo.