Antieke Engelse Eiken Bureaustoel – W. Richardson Leeds & Bradford – ca. 1900Een uitzonderlijk fraaie en volledig originele Engelse draaibare kantoorstoel, vervaardigd door W. Richardson – House & Office Furnisher, Leeds & Bradford, rond 1895–1915.De stoel is gemaakt van massief kwartiersgezaagd eikenhout en beschikt over het originele gietijzeren schroefmechanisme, inclusief de gemerkte stelring “Angus & Co London” – een zeer gewild en verzamelwaardig detail.Deze professionele bureaustoel is volledig functioneel en biedt:draaifunctiehoogteverstellingachterover kantelfunctiegeveerde rugleuningDe zitting is bekleed met het originele volnerf lederen zitvlak, afgewerkt met messing nagels, met een prachtige natuurlijke patina.Dergelijke stoelen werden oorspronkelijk gebruikt in Engelse banken, advocatenkantoren en gemeentelijke bestuursgebouwen en staan bekend om hun uitzonderlijke bouwkwaliteit en zitcomfort.Details• Herkomst: Engeland• Maker: W. Richardson – Leeds & Bradford• Periode: ca. 1895–1915• Materialen: massief eikenhout, gietijzer, origineel leer• Functies: draaibaar, hoogte verstelbaar, kantelbaar• Conditie: zeer goede originele staat met fraaie patinaAfmetingenHoogte: 77–84 cmZithoogte: 41–49 cmBreedte: 55 cmDiepte: 47 cmGewicht: ca. 16 kg