Dit charmante 19e-eeuwse landschapsschilderij ademt rust en landelijke authenticiteit. Met een fijn gevoel voor licht, kleur en compositie worden grazende koeien, zachte luchten en een kabbelend beekje tot leven gewekt. De losse toets en warme tonen verraden een impressionistische inslag, wat het geheel een tijdloze, vriendelijke uitstraling geeft.Zoals bij veel werken van deze leeftijd is er sprake van wat natuurlijke veroudering van het doek, met hier en daar lichte spleten en kleine gaatjes, die subtiel bijdragen aan het karakter en de authenticiteit van dit sfeervolle stuk.Het werk is gesigneerd J. Berteaux.