Prachtig en decoratief paar Art Nouveau vaasjes of mantelurnen, vervaardigd rond 1900, uitgevoerd in gegoten metaal (spelter / régule) met een warme bronskleurige patina.De vaasjes zijn rijk gedecoreerd met gestileerde druiventrossen, wijnranken en bladeren, een klassiek en geliefd motief binnen de Art Nouveau-periode. Een veelvoorkomend thema dat overvloed symboliseert. De slanke, licht taps toelopende vorm met dubbele oren en de organische lijnen zijn typerend voor de Jugendstil-esthetiek.Deze vaasjes waren bedoeld als decoratieve objecten (eventueel voor droogbloemen, 'spills', of als mantelstuk-decoratie) en vormen samen een fraai, harmonieus stel.Conditie:Goede, authentieke staat gezien de leeftijd.– Zichtbare ouderdomssporen en patina, passend bij circa 120 jaar oud gebruik– Bij één vaasje is onderaan een beschadiging / opening in het decor zichtbaar (zie foto’s)– Geen recente restauraties waargenomenAfmetingen: 13cm hoog, 7cm breed, 6cm diep.