Twee niet gesigneerde, prachtige vintage kokeshi's. De kleinste is heel bijzonder, omdat het gaat om een onaf werk van de beroemde Issetsu Kuribayashi! (Ik heb deze destijds aangekocht in een set van drie onafgemaakte werken). De stijl en het grote vakmanschap van Kuribayashi-san zijn onmiskenbaar aanwezig, maar het gezicht is niet ingetekend en ook de kimono en het haar zijn onbewerkt.De tweede is gemaakt door Masashi Takeda en heeft de titel 'Doshin', die verwijst naar het pure denken van een kind. Ook deze kokeshi onderscheidt zich door bijzonder fraai en gedetailleerd houtsnijwerk. Op de achterkant van het hoofd zit een zwarte noest, die hoort bij het hout. Beide kokeshi's zijn licht van kleur, bij Doshin zie je kleurverschillen als gevolg van blootstelling aan zonlicht.Bekijk de foto's goed, zodat je weet wat je koopt.