Het Trombinoscope door Touchatout, geïllustreerd door Moloch. Eerste volume - Parijs, 1882 - half-basane bruine kaft - 27 x 18 cm - 798 p.Het boek is geschreven onder het pseudoniem 'Touchatout' (zijn echte naam Léon-Charles Bienvenu) en geïllustreerd door Moloch, wiens echte naam Alphonse Hector Colomb is.Het boek bevat 99 humoristische biografieën van beroemde persoonlijkheden uit die periode, telkens geïllustreerd met een kleurrijke karikatuur op de eerste bladzijde. Elke biografie beslaat ongeveer 8 pagina's. Tot de weergegeven persoonlijkheden behoren Clemenceau, Louise Michel, Zola en vele andere politieke, artistieke en sociale figuren uit de negentiende eeuw.Het werk is bekend om zijn bijtende humor en satirische karikaturen die de gebruiken en debatten van de Franse samenleving aan het eind van de negentiende eeuw weerspiegelen. De illustraties van Moloch worden bijzonder gewaardeerd om hun levendige stijl en het vermogen de essentie van de personages op overdreven en komische wijze vast te leggen.Staat: Hoeken afgesleten. Met gebruikssporen (vlekken), boek in goede staat.