Zeer fraaie en originele antieke theodoliet, vervaardigd uit massief messing, daterend uit het einde van de 19e of het begin van de 20e eeuw. Dit precisie-instrument werd gebruikt voor landmeetkunde, spoorwegbouw, cartografie en militaire toepassingen.Het instrument is voorzien van een draaibare telescoop met optisch lenssysteem, fijninstellingen voor horizontale en verticale meting, en een geïntegreerd kompas in de voetplaat. De zware gietmessing constructie en het fijnmechanische ontwerp wijzen op professionele kwaliteit, bedoeld voor langdurig gebruik in het veld.De theodoliet staat op een verstelbare voet met drie stelpoten, waarmee het instrument nauwkeurig waterpas kon worden afgesteld. Het geheel is een indrukwekkend voorbeeld van vroeg technisch vakmanschap en een prachtig verzamelobject voor liefhebbers van wetenschappelijke instrumenten, cartografie of militair-historische apparatuur.ConditieIn goede, originele staat met normale gebruikssporen passend bij de leeftijd.De messing oppervlakken tonen een mooie natuurlijke patina.De optische delen zijn aanwezig en intact.Het mechanisme draait en beweegt zoals bedoeld.Niet gerestaureerd of gepolijst, volledig authentiek.Afmetingen (bij benadering)Hoogte: ca. 30–35 cmBreedte: ca. 18 cmDiepte: ca. 18 cm