Oud theodolit van messing, gesigneerd Cavernier Gravet, 19 rue Mozart, Parijs,, circa 1880–1910.Gemonteerd op zijn oorspronkelijke sokkel met waterpasbout. Nauwkeurig instrument dat in de topografie wordt gebruikt voor de meting van horizontale en verticale hoeken. De optische buis en de mechanische elementen vertonen een mooie patina uit die tijd, de schaalverdeling is nog leesbaar en het geheel is compleet en stabiel.Prachtig wetenschappelijk en decoratief object, representatief voor het Franse vakmanschap. Geschatte datering: eind 19e eeuw – begin 20e eeuw, circa 1880–1910.zeldzaam stuk , authentiek voorwerp , wetenschappelijke vintage , museumcollectie , industrieel ontwerp , oud microscoop , hoogwaardig , zeer gezocht . ideaal loftinrichting / rariteitenkabinet / steampunk .( microscoop , sextant , stoommotor , stoommachine , kompas , telescoop , loep , verrekijker )Esthetische staat die overeenkomt met de leeftijd, met gebruikssporen.