Fijn Chinees porseleinen theebusje, gemaakt in Jingdezhen tijdens de Qianlong-periode (1736-1795). Het voorwerp is versierd in mandarijnpalet met zowel onderglazuurblauw als overglazuur emaille. De decoratie is gerangschikt in twee cartouches: één met een zittende man en vrouw met een os en een hond, de andere met een vrouw en jongens. Het zilveren montuur is een Nederlandse toevoeging uit het begin van de 20e eeuw.Conditie: goed, afgezien van twee schone, korte en nauwelijks zichtbare haarlijnscheurtjes (aangegeven op de foto's).Herkomst: private Nederlandse collectieAfmetingen: 15,5 cm (hoogte) x 5,5 (ø voet) cmDeze partij wordt correct verpakt en verzekerd verzonden met PostNL.