Koninklijk hoofdNigeriaYoruba-cultuur, het koninkrijk Ifé.H.27cmbronsCirca 1950Prachtig bronzen hoofd dat een koning uit het koninkrijk Ifé voorstelt. Het koninkrijk Ifé was een van de grote koninkrijken in het zuiden van Nigeria, gesticht door het Yoruba-volk.Het werk is uitzonderlijk; de kunstenaar die dit werk heeft gemaakt stond op het toppunt van zijn kunst. Het gezicht is sterk, hij draagt een waardige en vastberaden uitdrukking. De blik is doordringend en intimiderend. Hij dwingt zijn aanwezigheid af. Prachtige oude patina.Enkele zichtbare beschadigingen op de foto's. Verkocht in de staat waarin het zich bevindt. Dit oude brons is een kunstwerk van hoge kwaliteit, vervaardigd met de verloren wasstechniek (zie Google), wat dit werk uniek maakt. Het is een mooi stuk oude collectie. Circa 1950.