Serveergerei om te snijden in een kokerFrankrijk, eind 19e eeuw – begin 20e eeuwHoogte - 36 cmBreedte - 9cmDikte - 4,5 cmBel ensemble de service à découper bestaande uit een mes en een vork, gepresenteerd in zijn originele, met imitatie galuchat of maroquin beklede, koffer met sluiting door koperen haakjes.De manchetten, in amberkleurige tint, lijken gemaakt van natuurlijke hoorn of een vergelijkbaar materiaal, fijn gepolijst. De metalen ringen zijn versierd met bloem- en bladmotieven in licht reliëf, kenmerkend voor de Franse productie uit de Belle Époque.De bladen en tanden, van gepolijst staal, vertonen een gebruikssporen en enkele oxidatieplekken die compatibel zijn met de leeftijd.De binnenkant van het kistje, bekleed met zijde of lichtblauw satijn, getuigt van een verzorgde presentatie bedoeld voor een bourgeois of aristocratische tafel, vaak gereserveerd voor het snijden van nobele vleeswaren (gevogelte, wild).staatGoede algemene staatZichtbare slijtage binnenin het doosje (gescheurde zijde, oude oxidaties). Sporen van de tijd op de metalen delen, zonder structurele aantasting.BelangElegante en representatieve uitdrukking van de Franse tafelkunst uit de late 19e eeuw, gezocht voor:collecties van goudsmeden en decoratieve kunstendecoratie van een kabinet van curiositeiten of klassiek interieurliefhebbers van mooie oude functionele objecten.