Junghans ATO-MAT wandklok – mechanisch uurwerk – Duitsland – ca. jaren 1950/60BeschrijvingIconische vintage wandklok van Junghans, uitgevoerd met het bekende ATO-MAT uurwerk. Deze klok is een prachtig voorbeeld van Duits mid-century design, met een opvallende zonnestraal-achtige vormgeving.De klok heeft een messingkleurige wijzerplaat, elegante metalen wijzers en afzonderlijke uurmarkeringen met Romeinse cijfers in reliëf, uitgevoerd in een groen gepatineerde afwerking. De open constructie en het grafische ontwerp geven de klok een sterke decoratieve uitstraling.Het uurwerk is het originele Junghans ATO-MAT mechanische uurwerk, zichtbaar aan de achterzijde. Dit type uurwerk staat bekend om zijn innovatieve techniek en betrouwbaarheid.Uurwerk & werkingHet uurwerk loopt mechanisch, maar de wijzers lopen soms tegen elkaar aan. De klok dient daarom gecalibreerd / afgesteld te worden voor optimaal functioneren.→ Verkoop als werkend, maar met aandachtspunt (zie conditie).HerkomstDuitslandPeriodeCa. jaren 1950–1960MateriaalMetaal, messing, staalConditieGoede vintage staat met normale gebruikssporen passend bij de leeftijd.Patina zichtbaar op de wijzerplaat en uurmarkeringen, wat bijdraagt aan het karakter.Uurwerk functioneert, maar wijzers raken elkaar soms en hebben afstelling nodig.Geen breuken of ontbrekende onderdelen.Bijzonderheden• Origineel Junghans ATO-MAT uurwerk• Zeer decoratief mid-century design• Gewild model onder design- en klokliefhebbersOpmerkingKalibratie van de wijzers wordt aangeraden. Verkocht zonder garantie op nauwkeurige tijdsweergave.