Elegante Chinees exportzilveren bonbonmand – handgemaakt – ca. 1880–1930Een verfijnd en handgemaakt zilveren bonbonschaaltje uit de Chinese exporttraditie, vervaardigd in de late 19e tot vroege 20e eeuw. Het stuk is rijk gedecoreerd met opengewerkte florale motieven in hoog reliëf, typisch voor de Canton-stijl. De fijne contouren, sierlijke rand en gehamerde bodem tonen het ambachtelijke karakter van de Chinese zilversmeden uit deze periode.De mand staat op een stevige ronde voet en is uitgerust met een elegante, scharnierende draagbeugel. Een klassiek ontwerp dat destijds speciaal werd gemaakt voor de Westerse markt. Aan de onderzijde bevinden zich twee kleine zilvermerken, zoals kenmerkend voor Chinees exportzilver uit deze periode.Conditie:Goede antieke staat, met lichte slijtage en kleine gebruikssporen passend bij de leeftijd. Geen opvallende beschadigingen. Beugel scharniert goed.Afmetingen (circa):– Lengte: 16.3 cm– Breedte: 12.4 cm– Hoogte 5.5 com & incl. handvat: 13cm– Gewicht: 150gChinese exportkwaliteit, niet gekeurd voor Europees zilverHerkomst: ChinaPeriode: ca. 1880–1930Een bijzonder decoratief en fijn uitgevoerd voorbeeld van Chinees exportzilver — zeer geschikt voor verzamelaars van Aziatisch zilver of als elegant object voor in het interieur.