Tissu Shoowa-Kuba uit Congo RDCPrachtige traditionele Shoowa Kuba textiel, afkomstig uit het Koninkrijk Kuba in de Democratische Republiek Congo. Het is geweven van raphia en vervolgens geborduurd volgens de zogenoemde cut-pile-techniek, wat een karakteristiek fluweelachtig reliëf geeft, vaak aangeduid als “Velours du Kasaï”. De natuurlijke kleuren, verkregen uit plantaardige verfstoffen, bieden warme en diepe nuances die typisch zijn voor deze textielkunst.Dit stuk onderscheidt zich door zijn abstracte geometrische patronen, geïnspireerd op scarificaties en symbolen die verband houden met de sociale status binnen de Kuba-samenleving. Elk textiel wordt volledig met de hand vervaardigd en vormt een uniek kunstwerk. Volgens de traditie dienden deze stoffen als ceremoniële kleding, de dote, een prestigieuze munt of een machtsteken dat voorbehouden was aan de elite.Vandaag de dag worden deze textielsoorten zeer gezocht vanwege hun esthetiek en ethnografische waarde. Ze kunnen worden ingelijst, aan de muur worden opgehangen als wandtapijten, of geïntegreerd worden in een eigentijds interieur.