Prachtige handgemaakte houten boekstandaard, ook wel bekend als een lessenaar of leesstandaard. Dit type standaard werd traditioneel gebruikt voor het lezen van grote boeken zoals bijbels, muziekbundels, kookboeken of studieboeken.De standaard is verstelbaar in verschillende hellingshoeken dankzij de houten steunlat aan de achterzijde. De voorkant heeft een opstaand randje om het boek of papier op zijn plek te houden.Uitgevoerd in donker gepolijst hout met een warme patina en licht slijtage passend bij gebruik en leeftijd. De standaard kan volledig worden ingeklapt voor compact opbergen.Symbolische betekenis:In veel culturen symboliseert een boekstandaard wijsheid, kennis en studie. Vooral de klassieke houten lessenaar verwijst naar serieus lezen, religieus gebruik en concentratie.Een decoratief maar ook praktisch object voor interieur, bibliotheek, atelier of muziekruimte.Conditie:Goede gebruikte staat.Lichte krassen en gebruikssporen.Normale patina door ouderdom.Mechanisme functioneert prima.Geen breuken.Afmetingen:Hoogte: 22 cm.Breedte: 37.5 cm.Diepte: 28,5 cm.Gewicht: 1,3 kg.De kavel wordt zorgvuldig verpakt en aangetekend, verzekerd verzonden met een track-en-tracé-nummer.Afhalen in overleg ook mogelijk.