Prachtige geïllustreerde editie van dit boek waarin de auteur, een grote pedagoog van de Franse wiskunde uit de negentiende eeuw, een heldere en stapsgewijze synthese biedt van de principes van de trigonometrie en hun algebraïsche voortzettingen.Hij behandelt eerst de rechthoekige trigonometrie, door de trigonometrische functies, hun eigenschappen en onderlinge relaties te definiëren, en daarna door hun gebruik bij het oplossen van driehoeken en praktische meetproblemen te tonen.Hij behandelt vervolgens de boltrigonometrie, essentieel voor astronomie en navigatie, door de fundamentele formules en de geschikte rekenmethoden voor bogen en hoeken op de bol te detailleren.Het werk onderscheidt zich door de systematische integratie van algebra in de geometrie, waarmee de kracht van vergelijkingen en transformaties wordt geïllustreerd om bewijzen te vereenvoudigen en te generaliseren.Silvestre François Lacroix - Eenvoudige handleiding van rechthoekige en bolvormige trigonometrie, en van toepassing van algebra op meetkunde - 1822 - Bachelier320 pagina'sGoede staat van de binding, boek in volledig bruin leer uit die periode, gebruikssporen, jaspé-randen, glad rug met ornamenten, verguld titels op een titelplaatje.Goede binnenstaat, enkele roestvlekken, werk verrijkt met talrijke illustraties op gele platen, waarvan één plaat beschadigd is (gerepareerd met tape).Leveringsservice binnen enkele dagen verzekerd.