Lot: Paar Khalkhal (enkelbandjes) – MauritaniëHerkomst: Mauritanië, Moorse ambacht (Beydane).Periode: Eerste helft van de twintigste eeuw.Materiaal: massief zilver van hoge kwaliteit (getest aan de toetssteen).Een paar imposante enkelbanden, ook wel Khalkhal genoemd. Deze stukken getuigen van de uitzonderlijke vakbekwaamheid van de Moorse goudsmeden, bekend om de geometrische precisie van hun creaties.Het lichaam van het voorwerp is volledig met de hand gegraveerd met traditionele motieven:Geometrische friesen: afwisseling van V-vormen, romboïden en fijn geslepen puntjes.- Symbolisme: De motieven vertegenwoordigen vaak elementen van de nomadische kosmogonie of talismanische bescherming tegen het boze oog.75x85x41mm222 g per stuk