Polychrome eikenhouten beeld van de Maagd, knielendDuitsland of Vlaanderen, 16e eeuwGesneden en polychroom eikenhout.Hoogte: ca. 50 cm. Een devotiebeeld van de Maagd Maria, afgebeeld terwijl ze knielt met haar hoofd zachtjes gebogen en haar arm uitgestrekt. De figuur, gesneden uit eikenhout en met veel van de oorspronkelijke polychromie in rood, blauw en huidskleuren, vormde waarschijnlijk onderdeel van een groter ensemble, mogelijk een Annunciatie- of Geboortegroep. In tamelijk goede staat, zijn beide handen afwezig.