Sculptuur in polychroom gips (meerdere kleuren) en goudkleurig, die de Maagd Maria uitbeeldt met één hand tegen de borst.in een houding van contemplatie; ze is geplaatst in een klein altaar of een nis (miniatuurretabel) die als kader of heiligdom dient. Ze draagt een rode jurk en een lange groenblauwe mantel, gedrapeerd, tegen een sterk vergulde achtergrond. Ze staat rechtop op een klein geornamenteerde sokkel.De architectonische stijl van de nis met zijn puntboog en het zadeldak, evenals het gevouwen kleed van de figuur, zijn elementen typischer voor de religieuze Middeleeuwse stijl (gothiek, neogothiek of renaissance), maar de uitvoering ervan is mogelijk later.De sculptuur is in vol rond (ronde-bosse), dat wil zeggen dat ze in reliëf is maar zo is ontworpen dat ze vanaf de voorkant bekeken kan worden.Dit sterk met goud versierde beeldhouwwerk is typisch voor de devotionele kunst van deze periode.Symboliek van het goud: goddelijk lichtEen uniek en kostbaar stuk religieuze kunst, dat gezocht wordt door verzamelaars van antiek en religieuze kunst.In zeer goede staat.Haakmuurwerk, origineel.Hoogte 33 cmBreedte 22cmGewicht 1kg087