Prachtige authentieke biface uit het onderste paleolithicum, Acheuléen, gemaakt van vuursteen uit Frankrijk, 15,2 cm.Gevonden in het departement de la Charente (16) in Frankrijk, in Saint Même les Carrières.Biface met een prachtige rivierpatina in lederen kleur, zeer glanzend oranje.Mooie vorm, biface type limande met een goed getekend snijvlak aan één zijde en de retouches die naar deze zijde toe gaan.Een zeer lichte oude oppervlaktelaag aan de basis, die duidelijk het verschil toont tussen het oorspronkelijke silex en de patina van de tijd die van blauw naar donkerbruin tot een lederen kleur verloopt.Zeldzaam en gezocht stuk vanwege de glanzende, gekleurde patina en de vorm.Het is zelfsGevonden in Saint Même, een locatie die wereldwijd bekend staat om de prachtige grindgroeven bifaces die daar zijn gevonden.Lengte 15,2 cm.Breedte max: 8,4 cmMaximale dikte: 4,4 cmGewicht: 521 grHerkomst: Frankrijk, Charente.Lot afkomstig uit een oude privécollectie van een voormalig mijnwerker die in de carrières van Charente en Charente Maritime werkte tijdens de eerste helft van de twintigste eeuw.Belangrijke informatie. De verkoper garandeert dat hij bevoegd is om deze partij te verzenden.De verkoper zal zorgen voor het verkrijgen van de benodigde vergunningen.De verkoper informeert de koper als dit meer dan een paar dagen duurt.