Zeer fraaie antieke Franse albarello-apothekerspot, vervaardigd uit geglazuurd aardewerk en rijk handbeschilderd in traditionalistische apothekersstijl.De pot is gedecoreerd met florale motieven in blauw, groen, oranje en geel en heeft aan weerszijden bijzondere maskerkoppen in reliëf — een zeldzaam en typisch element bij oudere Franse apothekerspotten.Het opschrift “P. de ALOE” verwijst hoogstwaarschijnlijk naar Pulpam Aloes (aloëpulp), een historisch veelgebruikt ingrediënt in medicinale bereidingen.De pot is onderaan gemerkt met een handgeschilderd teken (“IY”), typisch voor kleinere Franse ateliers uit de 19e eeuw.Conditie:Goede antieke staat.Geen barsten of restauraties zichtbaar.Lichte slijtage aan voet en glazuur (conform leeftijd).Decoraties mooi helder bewaard.Afmetingen:Hoogte: 21,5 cm.Breedte: 17,5 cm.Diepte: 7 cm.Diameter bovenrand: ca. 3,5 cm.Gewicht: 700 gram.De kavel wordt zorgvuldig verpakt en aangetekend, verzekerd verzonden met een track-en-tracé-nummer.Afhalen in overleg ook mogelijk.