Zeer mooie vazenamfoor uit Noord-Afrika, Romeins sigillata aardewerk, compleet.Wijnvaas Amphore romaine en Terre Sigillée Noord-Afrika. 1e, 3e eeuw na Christus. De Afrikaanse sigillée wordt gedefinieerd als een keramiek die wordt vervaardigd in verschillende productiegebieden en ateliers in de Proconsulaire Afrika en Mauretania [Césarienne] van Algerije tot Libië, met een centrum in Tunesië; behorend tot eenzelfde ambachtelijke traditie die zich ontwikkelt tussen de 1e en de 7e eeuw, met een kwaliteit die meer of minder fijn is, volledig of gedeeltelijk bedekt met een rood-oranje glazuur, meer of minder glad en glanzend. De oosterse productie van sigillée ontwikkelde zich al in de 1e eeuw v.Chr. en, ter vervanging van de Italiaanse importen, werd in de 2e en 3e eeuw zeer overvloedig.H: 20,5 cm diameter: 18,5 cmStaat: Goede algemene staat, enkele licht zichtbare barstjes en calciumsedimenten.Herkomst Frankrijk Privécollectie verworven in galerie/antiquariaat. Voorheen afkomstig uit een oude Franse collectie van Romeinse keramiek, privécollectie.Pakket gevolgd en verzekerd.