Niello Zilveren Pennenkoker met Deksel – India – 19e eeuwHerkomst: Kienzle-Hardt Museumcollectie (deaccessie)Een verfijnde, cilindervormige zilveren pennenkoker voorzien van rijk uitgewerkte niello-decoraties, vervaardigd in India in de 19e eeuw.De buitenzijde is prachtig gegraveerd met bloemen, ranken en fijne lijnpatronen, typisch voor hoogwaardige Indiase niello-zilverkunst. Het deksel en de houder zijn verbonden met een elegante geplooide ketting, eveneens decoratief uitgevoerd.DetailsMateriaal: Zilver met niello-inlegPeriode: 19e eeuwLand van herkomst: IndiaVorm: Tubulair, met fijn gegraveerde florale panelenAfwerking: Delicate lijn- en kraalranden; verbonden door een belvormige kettingConditie: Goede staat, met lichte gebruikssporen passend bij de ouderdom. Geen zichtbare restauraties.Provenance (herkomst)Afkomstig uit de prestigieuze Kienzle-Hardt Museumcollectie in Radevormwald, Duitsland.Dit object maakte deel uit van de collectie die werd opgebouwd door Peter Kienzle-Hardt (voorheen Peter Hardt), kunstverzamelaar en reiziger, die gedurende decennia kunstvoorwerpen verwierf tijdens zijn uitgebreide reizen in Azië vanaf 1973.Het werk behoort tot een museumdeaccessie en wordt daarom zonder reserve aangeboden.Een bijzonder, museaal stuk met uitstekende herkomst en een prachtig voorbeeld van Indiase zilversmeedkunst in niello-techniek.Wordt zorgvuldig verpakt