Noordelijke Nederlanden – Republiek der Verenigde Nederlanden (1581–1795)West-Friesland – Zilveren RijderMuntslag: Medemblik of HoornZilveren rijder van West-Friesland, geslagen onder muntmeester Gerrit van Romondt Dzn., herkenbaar aan het muntmeesterteken van de vijfbladige bloem.VoorzijdeRidder te paard, naar rechts rijdend en een zwaard dragend. Onder het paard het ongekroonde provinciewapen van West-Friesland. Het geheel is geplaatst binnen een cirkel.Omschrift (Latijn):MO : NO ARG PRO : CONFŒ · BELG · WESTF Onafgekort: Moneta Nova Argentea Provinciarum Confoederatarum Belgicarum WestfrisiaeKeerzijdeGekroond wapen van de Verenigde Provinciën, ondersteund door twee leeuwen, binnen een cirkel. De datum is opgenomen aan het einde van de legende.Omschrift (Latijn):CONCORDIA · RES · PARVӔ · CRESCVNT · 1673Vertaling: Door eendracht groeien kleine zakenSpecificaties • Materiaal: zilver • Gewicht: 32,58 gram • Diameter: 45 mmEen imposante en historisch betekenisvolle zilveren rijder, typerend voor de grootformatige muntslag van West-Friesland in de 17e eeuw. Voor dit type zeer gedetailleerd exemplaar