3 GuldenNoordelijke Nederlanden – Republiek der Zeven Verenigde NederlandenProvincie Utrecht, 1793Zilver (920/1000), ca. 31,82 gFraai exemplaar van de Utrechtse 3 gulden uit 1793, geslagen tijdens de late periode van de Nederlandse Republiek. Deze provinciale zilveren munt behoort tot de meest gezochte typen uit de achttiende eeuw.Voorzijde:De Nederlandse Maagd staande, leunend op een Bijbel, met in de hand een speer bekroond met vrijheidshoed. Klassiek symbool van geloof, vrijheid en onafhankelijkheid binnen de Republiek.Keerzijde:Het gekroonde Generaliteitswapen, geflankeerd door het jaartal 1793.Catalogusreferenties:Delmonte 1150 | Davenport 1852Conditie:Stempelglans, met een prachtige, patina. visueel zeer aantrekkelijk.