Republiek der Noordelijke Nederlanden – Utrecht3 Gulden (Rijksdaalder), 1714Zilveren 3 gulden geslagen voor de Republiek der Noordelijke Nederlanden, provincie Utrecht. Het hier getoonde type wordt voor het eerst aangemunt in 1714 en blijft in gebruik tot het einde van de 18e eeuw. De munten uit deze serie vertonen een vast ontwerp met kleine provinciale verschillen.Specificaties • Samenstelling: Zilver (.920) • Gewicht: ca. 31,69 gram • Diameter: ca. 43 mmOntwerpVoorzijde met het gekroonde wapen van de Generaliteit, met de waarde 3 G gesplitst weergegeven.Keerzijde met een staande maagd, leunend op een zuil en houdend een speer (symbool van vrijheid en verdediging).Omschrift:HAC NITIMVR – HANC TVEMVR“Op deze steunen wij – deze beschermen wij”, verwijzend naar de steun en bescherming van de Republiek.Muntmeesterteken aanwezig; uitvoering conform de Utrechtse uitgiften.ReferentiePasson (Tom), nr. 2.43.116Conditie en zeldzaamheidDit is een schaars jaarexemplaar; munten uit 1714 komen zeer zelden voor. In deze zeer nette kwaliteit is dit stuk buitengewoon zeldzaam, met scherpe details, fraai reliëf en een aantrekkelijke, originele uitstraling.