Noordelijke Nederlanden, Republiek Holland. 3 gulden 1792Een prachtige Hollandse 3 gulden uit 1792, historisch en zeldzaamVoorzijde;Het gekroonde wapenschild van Holland, met de leeuw in het midden, omgeven door het randschrift: “MO.ORD:HOL:ET:ZEL:1792” (afkorting van Moneta Ordinum Hollandiae et Zeelandiae).Keerzijde:Staande Nederlandse Maagd met vrijheidsmuts op een speer in haar rechterhand en steunend met linkerhand op een bijbel op een zuil. Randschrift: HAC NITIMVR HANC TUEMVR met het jaartal 1792 onderaan.Referentie; CNN 2.28.101