Nederland – Gouden dukaat 1818 – Willem I – 0,986 goudPrachtige Nederlandse gouden dukaat uit 1818, geslagen tijdens het bewind van koning Willem I. De dukaat was eeuwenlang een internationaal erkende handelsmunt en staat bekend om zijn zeer hoge goudgehalte en klassieke ontwerp.Voorzijde:Staande ridder met zwaard en pijlenbundel (symbool voor de eenheid van de zeven provinciën), met rondom het Latijnse motto:CONCORDIA RES PARVAE CRESCUNT(“Door eendracht groeien kleine dingen”).Het jaartal 18 – 18 is links en rechts van de ridder geplaatst.Keerzijde:Vierkant cartouche met Latijnse tekst en aanduiding van het Koninkrijk der Nederlanden.SpecificatiesLand: NederlandJaar: 1818Koning: Willem INominale waarde: DukaatMateriaal: GoudGoudgehalte: ca. 0,986Gewicht: ca. 3,49 gramDiameter: ca. 21 mmStaatDe munt verkeert in zeer fraaie (VF / ZF) staat, met duidelijke details en een natuurlijk oppervlak. Normale lichte gebruikssporen passend bij een circulatiestuk van ruim 200 jaar oud. Niet gepoetst.BijzonderhedenOriginele historische handelsmuntZeer hoog goudgehalteGeliefd verzamelobject onder zowel muntverzamelaarsWordt geleverd zoals afgebeeld