Uitstekende geïllustreerde editie van deze ridderlijke satire waarin een aftakelende hidalgo, gevoed door romans over ridderschap, besluit zich tot een zwervende ridder te maken en de wereld een heroïsche en waanzinnige visie op te leggen.Zijn verbeelding verandert herbergen in kastelen, boeren in prinsessen, en molens in reuzen, terwijl zijn trouwe schildknaap Sancho Panza, pragmatisch en sluw, hem vergezelt in zijn absurde en vaak vernederende avonturen.Het werk juxtaposeert het geëxalteerde idealisme van Don Quichotte en de aardse realiteit van Sancho, waardoor een komische en filosofische spanning ontstaat die de grens tussen fictie en werkelijkheid, waanzin en wijsheid, illusie en waarheid bevraagt.Grandville, door zijn dieren- en fantasierijke gravures, benadrukt de parodische en groteske dimensie van het verhaal, waardoor de personages en situaties een visuele lading krijgen die de sociale en literaire kritiek versterkt.Miguel de Cervantes Saavedra / Grandville - De ingenieuze ridder Don Quichotte van de Manche - SD - Mame & Cie -552 pagina's.Goede staat van de binding, werk in zijn halve uitgeversleren, gebruikssporen, vergulde randen, rug met nerf mooi versierd, verguld titelschrift, koud gestempelde randlijnen als omlijsting van de platen.Goede binnenstaat, verspreide roestvlekken, werk verrijkt met talrijke illustraties in zwart in en buiten de tekst.Leveringsservice binnen enkele dagen verzekerd.