Een zeer evocerend middeleeuws juweel, waarvan de gloeiende rode steen de vurige geest en de blijvende symboliek van de Middeleeuwen belichaamt.Afmetingen: 20 mm, 2,11 gConditie: Goed; band met lichte slijtage en stabiele patina, edelsteen onbeschadigd met enkele oppervlakkige ouderdomsvlekjes, maar behoudt uitzonderlijke kleur en uitstraling.Het edelsteen—mogelijk granaat, veelgebruikt in middeleeuwse sieraden—werd hoog gewaardeerd om zijn rijke kleur en werd vaak geassocieerd met bescherming, vitaliteit en spirituele betekenis. De opengewerkte zetel versterkte niet alleen de visuele aanwezigheid van de steen, maar liet ook licht erdoorheen passeren, waardoor zijn helderrode uitstraling werd versterkt.De ring is vervaardigd met een slanke maar stevige zilveren band en vertoont duidelijke tekenen van ouderdom en langdurig gebruik. Het oppervlak behoudt een authentieke verouderde patina met zones van oxidatie en slijtage die in overeenstemming zijn met middeleeuwse vervaardiging en begraafgeschiedenis. Geen moderne restauratie is zichtbaar.Dergelijke edelsteenringen waren gedurende de middeleeuwen populair door heel Europa en het oostelijke Middellandse Zeegebied en werden vaak gedragen als persoonlijke sieraden, talismannen of symbolen van status.