MONTAIGNE (Michel de)De Essays van MontaigneNice, Le Chant des Sphères, 1973-19744 banden in-4 (26 cm x 21,5 cm) met 267-[2] blz.; 293-[2] blz.; 277-[2] blz. en 294-[1] blz. Uitgave van 2200 genummerde exemplaren op Rives vellum.Volledig groen maroquiné leer, rug met nerfversiering, auteur en titel verguld gestempeld, voorkant versierd met gouden ornamenten en een in het midden gegraveerd gouden metaalstuk, doublures en gardes van groene moirézijde, kopse snede goud, emboitage (uitgeverijbinding).Geïllustreerd werk met kleurcomposities door Da Ros.Een van de 26 genummerde exemplaren van een bibliophile uitgave bevat een van de originele in kleur uitgevoerde hors-texte, een originele kleurenillustratie, een originele tekening in zwart, een dubbele in kleur ingelijste plaat (ramen: 51,7 cm x 36,7 cm, illustratie-afmetingen 38,5 cm x 24 cm), een ontleding van de gravures van een hors-texte, een reeks in kleur en een reeks in Bleu de France van de hors-texte-illustraties, dit exemplaar nr. K, volledig met zijn certificaat van echtheid.Ruggen van verguldde omslagen die ondergaan hebben aan onhandige en smakeloze restauratiepogingen, verder een zeer mooi exemplaar, bindwerk en binnenwerk in perfecte staat, fris.