Exquisiete Art Nouveau / Belle Époque bronzen draak messtandaard – Warschau, begin 20e eeuwBeschrijving:Een zeldzaam en bijzonder fraai stuk: sculpturale messtandaard (porte-couteau) in de vorm van een krachtige, mythische draak, uitgevoerd in massief brons met warme, rijk gepatineerde goudkleurige afwerking.Dit imposante exemplaar komt uit Warschau (Polen) en dateert uit het begin van de 20e eeuw (ca. 1900–1925), een periode waarin de Poolse hoofdstad een belangrijk centrum was voor verfijnde bronsgieterij en luxe tafelaccessoires in de overgangsstijl van late Art Nouveau naar vroege Art Deco.De draak is meesterlijk gemodelleerd:• Een imposante, opengewerkte “vleugel/schelp”-rug met filigraan-achtige details die perfect dienen als rust voor één of meerdere messen• Sterk gedetailleerd lichaam met schubben, kronkelende staart en dramatische kop met hoorns en open muil• Elegante, vloeiende lijnen die het object een bijna levend karakter gevenAfmetingen: ca. 24 cm lang × 14,5 cm hoog – een echte blikvanger op tafel of in de vitrine!Conditie: uitstekend, met prachtige natuurlijke patina en geen restauraties of beschadigingen zichtbaar.