Optometer , gemerkt en vervaardigd door: Maurice Perrin & Mascartvan circa 1880Een mooi exemplaar van een optometer van Maurice Perrin en Mascart uit ParijsVoor het eerst geïntroduceerd rond 1875. De optometer van Perrin & Mascart behoort tot de meest technisch geavanceerde van de 19e eeuw. Hij verkeert in goede staat De optometer bestaat uit een lens met dubbele refractie van calciumspaat, die dubbele aflezingen geeft en een grotere nauwkeurigheid biedt bij het bepalen van de afstand tussen de tekens.De optometer was een apparaat dat werd gebruikt voor het meten van de noodzakelijke sferische en/of cilindrische correcties die voor brillen moesten worden voorgeschreven, van het midden van de 18e eeuw tot ongeveer 1922, toen moderne instrumenten werden ontwikkeldAfmetingen: hoogte 27,5 cm , lengte 24,5 cm , breedte 13 cm ( diameter voet) Gewicht 1,55 kilogram