Prachtig traditioneel Gelede-maske, afkomstig van het Yoruba-volk uit Nigeria. Uit hout gesneden en met felle kleuren geschilderd, is dit polychrome masker een opmerkelijk stuk, zowel vanwege de artistieke kwaliteit als de culturele betekenis.De Gelede-maskers worden gedragen tijdens ceremonies die eer bewijzen aan oudere vrouwen, voorouders en de vrouwelijke krachten van de samenleving. Elk masker vertegenwoordigt tegelijkertijd satire, wijsheid en de viering van het gemeenschapsleven. Dit stuk, rijkelijk versierd, getuigt van een eeuwenoude vakmanschap en een krachtig symbolisme.