Authentiek ceremonieel Yaka-masker uit het zuidwesten van de Democratische Republiek Congo. Dit expressieve masker valt op door de krachtig vooruitstekende neus, de amandelvormige ogen met kaurischelpen en het uitzonderlijk fijne kralenwerk in blauw, groen, rood en geel. De omlijsting van raffia en het gebruik van dierenhuid geven het geheel een sterke sculpturale aanwezigheid.Yaka-maskers werden traditioneel gedragen tijdens rituele dansen en initiatieceremonies, waarbij zij bescherming, kracht en spirituele energie symboliseerden. De combinatie van materialen en de levendige kleuren maken dit stuk zowel cultureel betekenisvol als decoratief zeer aantrekkelijk.Herkomst: Yaka, DR CongoPeriode: midden 20e eeuwMaterialen: hout, glaskralen, kaurischelpen, dierenhuid, raffiaAfmetingen: ca. 27 × 28 cmStaat: goede, authentieke staat met normale gebruiks- en ouderdomssporenDit wordt aangetekend verzonden