Decoratieve beeldhouwwerken – Gestileerde chat – Art déco – 20e eeuwElegante sculptuur die een gestileerde kat voorstelt, met strakke lijnen en een slanke houding, typisch van de Art déco-esthetiek.Het werk is waarschijnlijk gemaakt van hout dat is gebeeldhouwd, met een zwart gepatineerde afwerking, aangevuld met geometrische decoraties geschilderd in bordeauxrood op de oren, de nek en de rug.De sobere en grafische behandeling van de vorm, evenals de stylisering van de vacht, herinneren aan de decoratieve Europese producties uit de jaren 1920–1940, geïnspireerd door zowel de art déco als de zeer populaire Egyptiserende verbeelding in die periode.Stijl: Art déco / Moderniste van de jaren 60/70Materiaal: Gebakken aardewerk en geschilderd.Kleuren: zwart en bordeauxroodStaat: Goede algemene staat, met lichte barsten, gebruikssporen en een patina die overeenkomt met de leeftijd.Decoratief object / verzamelbeeld