Zeer mooie toverlantaarn / projectielantaarn. Inclusief lens en olielamp, zie foto’s. Herkomst is naar schatting uit 1890-1910.Lichtbron:Oorspronkelijk olie of gas (later soms omgebouwd naar elektriciteit, maar jouw exemplaar lijkt nog origineel).Materiaal:Vertind staal, messing en gietmetaal.Lens:Grote projectielens, geschikt voor forse beelden op doek of muur.Gebruik:Glazen dia’s De Maison de la Bonne Presse was een bekende katholieke uitgeverij en producent van educatief materiaal in Parijs, opgericht in 1873. Ze produceerden naast drukwerk ook projectielantaarns, dia’s en lesmateriaal.Bijzonderheden:robuuste, industriële bouw (geen speelgoedmodel)origineel naamplaatje in goede staatduidelijke patina → niet “kapot gerestaureerd”symmetrisch ontwerp