Zeldzaam geïllustreerd ensemble van deze meesterlijke synthese van de geografische eruditie van de 18e eeuw, waarin de auteur, een gerenommeerde cartograaf, tracht de kennis die uit de Oudheid is overgeleverd te condenseren en te ordenen.Het werk presenteert systematisch de politieke verdelingen, de volkeren, de steden en de gebieden van de oude wereld, gebaseerd op klassieke bronnen (Strabon, Ptolemaeus, Herodotus, Plutarchus) en deze confronterend met moderne kritische en filologische gegevens.D’Anville, trouw aan zijn rigoureuze methode, geeft de voorkeur aan documentatieprecisie en tekstkritiek, en verwerpt waaghalzige conjecturen om een geografie op te bouwen die gebaseerd is op nauwkeurig onderzoek van tradities en kaarten.M. D'Anville - Oude Geografie Samengevat - 1768 - Deel I, II en III - MerlinGoede staat van de banden, boeken in volledig bruin kalfsleer uit die periode, gebruikssporen, vooral ontbrekende koppen, slijtage op hoeken en ruggen, rode sneden, ruggen met nerfstructuur, goudopdrukken en titels op maroquinstukken.Goede binnenstaat, brunissures, werken verrijkt met vele kaarten op plattegronden op uitklapbare vellen, gemarmerde bladen, ex-libris -Leveringsservice binnen enkele dagen verzekerd.