Zeldzame wetenschappelijke editie van het epische gedicht van Marcus Annaeus Lucanus (39‑65), neef van Seneca, gewijd aan de burgeroorlog tussen Caesar en Pompeius.Deze tekst, ook bekend onder de titel Pharsalia, onderscheidt zich door haar weigering van goddelijke interventies en haar tragische visie op de geschiedenis, waarin de fratricide strijd van de Romeinen wordt beschreven met een dramatische intensiteit en een impliciete kritiek op de absolute macht.Deze tekst illustreert de humanistische ontvangst van Lucain, gezien als een stoïcijnse en republikeinse dichter, wiens werk diende om de politieke en morele reflectie van Europese geleerden te voeden.M. Annaeus Lucanus - De Bello Civili - 1658 - François Hackium -614 pagina's + 50 pagina's index -Staat van de binding is correct, werk in volledig marmeren kalfsleer uit de periode, vlekken en gebruikssporen, beschadigde rug met materiaalverlies bij de koppen, koppen verdwenen, bovenste rand gespleten, afgeronde hoeken met lichte beschadiging, gemarmerde sneden, met sierlijke nerf op de rug, naam van de auteur in goud op een stuk maroquin.Goede binnenstaat, enkele roestvlekken, mooie bandstroken, fraaie initialen, werk verrijkt met een charmante gravure op de titelpagina, ook aanwezig een geografische kaart op een uitklapbare plaat, teksten in twee kolommen.Leveringsservice binnen enkele dagen verzekerd.