Verzending ondertekend - Mooie herkomst.Louis ARAGONChroniques du Bel Canto.Genève, Albert Skira, 1947. Softcover, in-12 van 120 x 187 mm, 265 bladzijden. Met flap.Steekjes in de rug en randen, gekrabde achterkant met ontbrekende delen.Originele editie.Persdienst exemplaar, met vermelding van een afdruk.Bel een gesigneerde handtekening naar Max-Pol Fouchetà Max-Pol FouchetBoven de binnenzeeënAragonDe televisie verscheen in de jaren 50 in de huishoudens, en daarmee kwam ook het beeld van Max-Pol Fouchet, die zich ontwikkelde tot voorvechter van cultuur op het kleine scherm. Hij presenteerde onder andere de uitzending 'Lectures pour tous', die 15 jaar lang werd uitgezonden.Bekend bij het grote publiek via zijn televisiepersoonlijkheid, had Max-Pol Fouchet al tijdens de Bezetting een belangrijk netwerk van kunstenaars opgebouwd rond het tijdschrift Fontaine, dat hij in 1939 had overgenomen. In Algerije publiceerde hij, in een daad van 'weerstand in het volle licht', de teksten van dichters die zich verzetten tegen het regime van Vichy. Louis Aragon, André Frénaud, Jules Supervielle, Henri Michaux en René Char behoren tot de bijdragers van het tijdschrift, dat 63 nummers telt en wordt beschouwd als een van de belangrijkste publicaties van de 'intellectuele weerstand'. Het was in de pagina's van Fontaine dat voor het eerst 'Liberté' verscheen.